Vítejte na stránkách výrobců klíčů a autoklíčů.

Kontaktní tel.: +420 734 703 831
provozní doba
08:00–17:00
Poradíme Vám
+420 734 703 831
Návod jak změřit délku vložky

Návod jak změřit délku vložky

Potřebujete novou zámkovou vložku do dveří?

Odborníci ze společnosti Novelo pro Vás připravili krátký návod se kterým to za pomoci měřidla zvládne úplně každý. Rozměr vložky se odvíjí od síly dveří a od tloušťky kování. Proto pokud kupujete např. vložku i s kováním a nemáte možnost si kování dopředu změřit radi Vám poradíme.

Co budete potřebovat k zaměření vložky?

Ke zjištění správného rozměru budete potřebovat metr, stávající vložku, pokud ji nemáte vymontovanou, stačí i ve dveřích. Následně postupujte dle našeho návodu.

Jak změřit délku vložky?

  • U vložky změříme rozměry A a B dle obrázku-vložka. Tyto rozměry měříme od kraje vložky po střed upevňovacího šroubu vložky.
  • Rozměry můžeme také zjistit přímo na dveřích s kováním, viz obrázek dveře: Délku vložky změříte z boku dveří. Přiložíte měřidlo na upevňovací šroub vložky a změříte rozměry od středu upevňovacího šroubu doleva a doprava (rozměry A a B viz obrázek). K naměřeným hodnotám přičtěte ještě tloušťku kování.
    Optimální je, pokud vložka vychází na obou stranách zároveň s kováním. Příliš krátká vložka může způsobit, že klíč nepůjde zcela zasunout, příliš vyčnívající vložka zase nepůsobí dobře esteticky, ale hlavně hrozí nebezpečí, že případný zloděj může vložku v zámku vylomit. Na venkovní straně dveří je proto z bezpečnostních důvodů důležité, aby vložka nevyčnívala o více než 2 mm, jinak je možné vložku uchopit a vylomit. Jestliže má kování překrytí proti odvrtání, je třeba s tímto počítat a zvolit rozměr A o něco kratší, aby se vložka do kování vešla. Někteří výrobci dělají překrytí výsuvné, to znamená, že se vložce v rozsahu několika mm přizpůsobí.
meření délky vložky

zaměření délky vložky

meření délky vložky

zaměření délky vložky u dveří

Top